EVİNİZDE HİJYENİK YATAK TEMİZLİK HİZMETİ

Hijyen Olmayan Sağlıksız Ortamlar

Yataklarımız, Ev tozu böcekleri(mite), bakteriler, küf ve mantarlar vb. için en uygun yaşama ve üreme koşullarını oluştururlar. Deri döküntüleri, tozlar, ter vs. yataklarımızda ve ev ortamında mevcuttur, genellikle buradan dağılırlar. En kalın çarşaflar, yorganlar dahi mikro parçacıklardan bizi koruyamaz. Sıklıkla ortaya çıkan ev tozu böcekleri(mite-mayt-akar), yatakta bir milyon kadar bulunabilir ve alerji oluşturan dışkılar üretirler ki her hareketimizde toza bulanarak ağız, burun ve göz vs. ulaşıp cilt üzerine yerleşirler. Bu korkulması ve önlem alınmasını gerektiren ev tozu alerjisinin yanında kaşınma, mukoza iltihabı, bronşit, astım, astim, alerji, allerji, nefes darlığı gibi sıkıntılara neden olmaktadır. Ayrıca yataklarda çiş lekeleri ve hijyen problemleri ile de karşılaşılmaktadır.

Alerji-allerji ve bakteri testleriyle POTEMA kuru sistem yatak arındırma ve temizleme sisteminin değeri dünya çapında kabul görmüş patentli, kendi konusunda tek ve evlerde, kurumlarda hizmet veren markadır. Yataklar temizlik robotu, elektrik süpürgesi ile hijyenik hale asla getirilemez. Yataklarımız halı yıkama makinaları ve temizlik robotları ile temizletilmemeli, yıkatılmamalı, yıkamamalıdır.

Hayatımızın üçte bir bölümünü hijyensiz ve tozlu, kirli bir yatakla yakın temas içinde geçirmekteyiz. Yataklar, Toz Akarları(mite-mayt-akar),uyuz böcekleri, bakteri, küf ve deri döküntülerimizden oluşan, hastalıklara müsait enfeksiyon kaynaklarıdır. Araştırmalara göre %98’den fazla yataklar (çocuk-bebek yatakları dahil) kir, ev tozu akarları, uyuz böcekleri, bakteri içeriyor. Kızarık ve yaşlı gözler, şişmiş gözkapakları, kaşınan ve akan burun, öksürük, nefes darlığı yada ciltte kızarıklıklar ile uyanıyorsanız büyük olasılıkla vücudunuz yatağınızdaki toz akarları ve uyuz böceklerinin dışkı/pisliklerine alerjik reaksiyon göstermektedir. Potema ile Arındırma ve Temizleme esnasında yapılan mini laboratuar testleri yatağımızın tehlike sınırlarını, alerjen yoğunluklarını açıkça ortaya çıkarmaktadır.

Hijyen temizlik ekiplerimizce yapılacak Temizliklerin ardından Tavsiye edilen miktarda yatağın yatılan yüzeyine uygulayacağınız, Ev Tozu Akarlarının-mayt-mite üreme ve çoğalmalarını engelleyen, dışkılarının alerjik etkisini ortadan kaldıran, bakteri ve mikroplara karşı tesirli, kötü koku nötrleyici-nötürleyici, hava şartlandırıcı ve parfümlü Potema Yatak Hijyen Spreyi ile de yataklarınız hatta halı ve koltuklarınız ile tüm tekstil yüzeyli eşyalarınız bile hijyen hale gelecektir.

Annelerimiz Ne Yapardı ?
Önceleri saman yada kuru otla dolu yataklar yılda birkaç sefer değiştirilir ve çuval torbası yıkanırmış. Yatak odaları soğuk ve havadarmış. Daha sonra saman çuvallarının yerini üç parçalı yataklar almış. Bunlar yani pamuk yatak, yün yatak, sünger yatak yılda iki kez yaz başı ve yaz sonu olmak üzere kapımıza gelen hallaç’cılar sayesinde içleri boşaltılıp dövülmek ve havalandırılmak üzere temiz hava ve güneşe çıkartılabiliyor, kılıfları kaynar suda güzelce yıkanıp kurutulduktan sonra tekrar dolduruluyordu. Böylelikle asgari şekilde de olsa eskiden hijyen sağlanırdı.
Günümüzde ise konforlu ve iyi kalitede yaylı, visco elastic, lateks yataklar üretiliyor. Bunun sonucunda yataklar 10-15 yıl kullanılıyor, Ağırlığı ve pratik olmayışından dolayı, yataklar kullanım süreci boyunca karyola veya bazanın içinde üstü örtülü ve havalandırılmadan temizlik ve bakımdan yoksun kalıyor. Bu da beraberinde birçok sağlık sorunlarına neden olabiliyor.

Potema Deneyimli Hizmet Ekibi Evinizde

POTEMA Kuru Sistem Yatak Arındırma ve Temizleme Sistemi, yatakların yıkanamaz ve enfeksiyon riski taşıması gerçeği üzerine özel olarak üretilmiştir. Bu sistem dünya’da ve Türkiye’de tek olup eğitimli hizmetliler yatağınıza bulunduğu yerde yüksek frekanslı titreşimler oluşturur ve bu esnada yatak içindeki parçacıkları gevşeterek toz haline getirir, ardından yatak için hazırlanmış özel bir vakumla emilmesini yani arınmasını sağlar. Aynı zamanda yoğun UVC (ultraviole) ışınları ile ev tozu böcekleri (mite-mayt), parazitler, bakteriler ve küf mantarlarını geniş kapsamlı olarak yıkarak öldürür ve ardından hijyenin devamlılığını sağlayan Potema Sprey uygulanarak işlem tamamlanmaktadır. Altı aylık periyotlar halinde bir sonraki temizlik randevusu alınarak işlem uygulanır. Ekiplerimiz yataklarınızın hijyenik temizliğinin tekrar yapılması için sizleri bilgilendirecektir.

Potema dünyada evlerin, otellerin, hastanelerin, iş merkezlerinin, askeriyenin, kurumların yatak-koltuk-halı larına hijyenik temizlik hizmeti veren uluslarası profesyonel temizlik firması şirketidir. Bu bir yatak yıkama hizmeti asla değildir. Yatak kılıflarının, alezlerin kullanımı Astım, alerji, ev tozu akarı, mite-mayt ve bunların sebeb olduğu hastalıklar rahatsızlıklardan korunma veya kurtulmaya yeterli değidir.

Astım, alerji, ev tozu akarı nedir? Alerjik bünyeli insanların Potema yatak temizleme hizmetini alması , astım-alerji vb. rahatsızlıklardan korunması açısından uluslarası kuruluşlarca, doktorunca da test edilmiş, onaylanmış ve TAVSİYE EDİLMEKTEDİR. Ecarf, LGA, Fresenius, Testlabor